Existuje aplikace (appka) do mobilních telefonů?

Existuje aplikace (appka) do mobilních telefonů?

Pro uživatele mobilních zařízení s operačními systémy Android nebo iOS aktuálně neexistuje samostatná aplikace Faktury web, kterou by bylo možné stáhnout a nainstalovat přímo z obchodu Google Play nebo Apple App Store. Dosud nebyla taková aplikace oficiálně vydána.

Přesto, pro ty, kteří preferují používat Faktury web na svých mobilních zařízeních, existuje alternativa ve formě webového rozhraní, které se dá uložit přímo na hlavní obrazovku zařízení, podobně jako tradiční aplikace. Tato možnost je realizována prostřednictvím technologie Progressive Web Apps (PWA), která umožňuje uživatelům „nainstalovat“ webovou stránku jako aplikaci přímo na jejich zařízení bez nutnosti stahování softwaru z aplikací obchodů. Android, zejména ve spojení s prohlížečem Google Chrome, poskytuje nejlepší podporu pro tento typ aplikace, ale je dostupná i pro iOS, kde se podobné funkce dají využít prostřednictvím prohlížeče Safari.

Tento přístup umožňuje uživatelům mít rychlý přístup k Faktury webu, zároveň se zachovává vysoká úroveň funkcionality a interaktivity, jakou by očekávali od dedikované mobilní aplikace.

Když zadáte adresu www.fakturyweb.cz do prohlížeče Google Chrome na zařízení s operačním systémem Android, otevře se vám webová stránka Faktury web. Zde vám systém může automaticky nabídnout možnost instalovat aplikaci. Pokud se vám tento návrh nezobrazí, můžete instalaci vyvolat ručně. Stačí, když kliknete na menu, které se nachází v pravém horním rohu obrazovky. Na přiloženém obrázku je zobrazeno, jak na to:
Faktury web instalace aplikace krok 1

Z rozbalovacího menu následně vyberte možnost Instalovat aplikaci:
Faktury web instalace aplikace krok 2

Po výběru se vám zobrazí dialogové okno, ve kterém můžete potvrdit instalaci aplikace Faktury web. Instalaci potvrdíte kliknutím na tlačítko Instalovat:
Faktury web instalace aplikace krok 3

Proces trvá jen krátkou chvíli a následně se vám zobrazí oznámení o úspěšném instalování aplikace. V tomto okamihu je aplikace úspěšně nainstalována a připravena k používání přímo ve vašem mobilním zařízení:
Faktury web instalace aplikace krok 4